Print this page
poniedziałek, 03 czerwiec 2019 07:45

Polska przed i po 1989 roku. Koncert, jakiego jeszcze nie było!

Written by
Rate this item
(0 votes)

Muzyczna uczta i multimedialne widowisko w jednym – tak można w skrócie opisać koncert „1989 – WOLNOŚĆ TO WYBÓR”, który 2 czerwca odbył się na promenadzie przy Arenie Zabrze. Uczestnicy tego widowiska wybrali się w symboliczną podróż, która zilustrowała zmagania Polaków walczących o wolność i niepodległość.

W koncercie upamiętniającym 30. rocznicę wolnych wyborów w Polsce wystąpiła plejada gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in.: Katarzyna Cerekwicka, Marek Piekarczyk czy Łukasz Zagrobelny. Artyści zaśpiewają kultowe, rozpoznawalne przez pokolenia utwory.

Forma dynamicznego pokazu obrazów i dźwięków, podczas którego nastroje zmieniały się jak w kalejdoskopie – od wzruszeń i zadumy, po radość i wspólną zabawę. W Zabrzu zobaczymy multimedialną scenę, na której wystąpią znani artyści, a towarzyszyć im będą najważniejsze wydarzenia sprzed i po 1989 roku.

W muzyczną podróż publiczność zabrali Nas: Katarzyna Cerekwicka, Natalia Sikora, Marie Napieralska, Marek Piekarczyk, Łukasz Zagrobelny, Filip Lato, Sound ‘N Grace, Piotr Tłustochowicz i Mateusz Jakubiec. Z głośników popłyną dźwięki znanych utworów, takich jak „Dziwny jest ten świat”, „Autobiografia”, „Przeżyj to sam”, „Chcemy być sobą” i inne.

Imprezę poprowadzili Edyta Herbuś i Rafał Brzozowski.

Widowisko „1989 – WOLNOŚĆ TO WYBÓR”  Organizatorzy przygotowali wydarzenie, które będzie świętem wolności i muzyki jednocześnie. 

zdj001.png zdj002.png zdj003.png

zdj004.png zdj005.png zdj006.png

 

Read 190 times
Super User

Related items